AB Medya | Kadir Aydın&Fatih Tutuk Röportaj

FurkanB.

Türk Budun Partisi
32. Dönem Oyun Başkanı
Parti Üyesi
TÜRK BUDUN PARTİSİ
Bugünkü misafirlerimiz Altın Ok partisinden kıymetli @Kadir Aydın ile kıymetli @Fatih Tutuk başkanlarım. Keyifli okumalar

Öncelikle hoşgeldiniz başkanlarım kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Kadir: Hoşbulduk kral, benim adım kadir hakkımda bilmeniz gereken tek şey bu, şimdilik 🙂

Fatih: Hoşbulduk orta doğu ve balkanların en büyüğü, adım Fatih 29 yaşındayım. Yaklaşık 1 yıldır da bu mecradayım.

Oyunda eleştirmek istediğiniz bir nokta var mı?

Kadir: Evet var, oyun güncelleme görüyor güzel birşey ama oyunda aşırı bir makam fazlalığı oldu bu bence gereksiz diye düşünüyorum. Gerek yok kral iktisat ne der fiyat arttıkça,talep azalır

Fatih: Elbette var ancak bizler bu oyunda oyuncuyuz oyunun beyni biz değiliz bunun bilincinde olarak eleştirmek gerekiyor. Oyunda ki en büyük problem yeni oyuncuların tutunamaması. Belirli bir bütçe ile oyuncu akıyor ancak gelen oyuncuların 2/5 ı oyunda kalıyor. Oyun belirli bir kitle tarafından oynanıyor. Mesela 1 yıllık sürede bizden sonra oyuna eklenen Göktürk partisi var (çok yeni olanları saymıyorum). Bence çözülmesi gereken en büyük problem oyuna yeni gelen oyuncunun oyunun içerisinde kalmasını sağlamak.

Oyunun gelişimi adına bir tavsiyeniz var mı?

Kadir: Yöneticilerimiz gereken gelişim çabalarini sergiliyor zaten. Kaan da birşeyler yapmak istiyor tabi gelişim için onuda tebrik ederim😀😀 Ama en güzel gelişim memolreisin gitmesi😀

Fatih: Memol yargılansın, oyunu EA Games satın alır muhtemelen 🤣

Oyun tarihinin en yetersiz bulduğunuz oyun başkanı kimdir? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Emirhan demiski en yetersiz kadir diye bre hadsiz çocuk benim oyun başkanlığımda sevgi vardı şevkat vardı huzur güvenlik adalet vardı.😀 Benim görüşüm yetersiz başkan yoktur, zaten oyun başkanınin cok bir görevi işi yok ne yapsın adam😀

Fatih: Oyun başkanının yeterli veya yetersiz olmasını tartmak çok doğru değil sonuçta seçilmiş, seçilmiş biri haketmiştir.

Oyun tarihinin en iyi oyun başkanı kimdi? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Benim için en iyisi lazoglu idi.

Fatih: İYİLİK KÖTÜDÜR.

Oyun başkanlık seçimini kaybetmesine en çok sevindiğiniz başkan adayı kimdi? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Büşra Gamze ve karşim Magarsus. Magarsusa bir not bırakayım.
Karşim Magarsus defalarca aday oldun,sonuç negatif birdaha aday olmaman dileğiyle 😂

Fatih: Kendim 🤣 paralar cebimizde kaldı 😛😛

Şu an bulunduğu makamı haketmediğini düşündüğünüz biri var mı? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Seçilen herkez haketmistir kral bize laf konuşmak düşmez.
Ama MemolReis güçlü gelecek partisi genel başkanı makamıni haketmiyor. İstifaya davet ediyorum. Yoksa partisini çalarız😀

Fatih: Yasin Kartal. Adam koltuğa yapıştı bıraktıramıyoruz arkadaş. Dün görmüşler çarşıda apoletlerini takmış çay içiyormuş.

Oyunda en sevmediğiniz oyuncu kimdir? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Sevmediğim oyuncu yok kral , kimse ile şahsi bireysel problemim olmadı. Tartışmalar kavgalar olur hep ama bu da oyunun amacı geregi olur. Onun haricinde yapılan tartışılan herşey orda kalır. Hepimiz aynı vatanın evlatlarıyiz sonuçta olayları büyütüp farklı yollara gitmenin anlamı yok.

Fatih: Bu liste çok uzun kral, hepsi kendini biliyor zaten

Oyunda en sevdiğiniz oyuncu kimdir? Sebebiyle birlikte yayınlayınız.

Kadir: İstisnasiz Fatih tutuk kralımdir. Sonra altınoktaki herkesi çok seviyorum

Fatih: Kadir Aydın diye yazılır. Adam Kral Reis Patron diye oku oku bitmez.

Oyunda en gereksiz bulduğunuz parti hangi parti? Sebebiyle birlikte yanıtlayınız.

Kadir: Adil demokrasi partisi , kuruluş amacı ne anlamadım😀 hayır zaten güçlü gelecek var birde bu nerden çıktı

Fatih: Adil demokrasi partisi sanırım misyonları beterin beteri olmak. Olsun başarılar dilerim 🌹

İçinde bulunduğunuz partiden başka kendinize en yakın bulduğunuz parti hangisi?

Kadir: Kral oyun öyle bir hal aldiki çıkarları için herkes birbirini harcama peşinde , dün kan ter içinde kavga edenler bugün el ele gezer olmuş. Cevapsız kalacağım bu konuda

Fatih: Özgürlük ve irade partisi 🌹

Bulunduğunuz partinin ismini değiştirmek isteseydiniz ne yapardınız?

Kadir: Altın Ok bir markadir ben değiştirmek istemem.Ama illaki söyle dersen memolreisin partisinde çaldıgimizida varsayarsak GÜÇLÜ OK olur 😂

Fatih: Kadirin cevabını görüyorum ve arttırıyorum Güçlü ve Altın Budun 🤣

Oyunun en kötü isimli partisi hangisi?

Kadir: Adil demokrasi ve Türkiye genç doğuş

Fatih: Güçlü mü gerçekten gelecek? 🤣

İsim vermeden sevmediğiniz oyuncu ya da oyuncular için nasihat ya da eleştiriniz var mıdır?

Kadir: Bakın değerli arkadaşlar bu oyun siyasi gereği çıkarlar doğrultusunda oynanabilir, ama kimseye eğilip bükülmeye gerek yok, laf taşıma işlerini bırakın, savaşacaksaniz adil ve delikanlica savaşın. Herşeyi kurallarına göre yapın arkadan vurma işlerinden vazgeçin. Kibirlenme yiğit kül olma.
Sizlere bir söz bırakıp cevabı bitiriyorum.
Hatır isteyen, hata yapmasin..

Fatih: Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var.

Seçimlerde yaşanan kaoslarla ilgili yorum ve düşünceleriniz nelerdir?

Kadir: Valla kaosu ve kaos cikarani severim, herkes birbirne gül atacaksa bu iş olmaz tadı kalmaz, Olması lazım böyle seylerin.Devamı çok gelmesi dileğiyle 😀

Fatih: 1-2 dönemdir bu iş kaosa dönüşmüyor, öncesinde birçok kriter vardı itiraz edilebilecek ancak 1-2 dönemdir keskin ve basit kurallar ile önüne geçildiğini düşünüyorum.

Yönetim ekibinden bir şey söylemek istediğiniz bir yönetici var mı?

Kadir: Ben birşey söylemiyorum kızıyorlar sonra bana. 😀 Şaka bir yana güzel idare ediyorlar, kafayı yedirtecek seviyede çok garip insanlar var, tebrik ediyorum yöneticileri. Hepsine benden bir papatya çayı ikram ediyorum iyi gelir sakinleştirir.😀

Fatih: Tarafsı... Şaka şaka. İlk sordu da da söylediğim gibi biz burada oyuncuyuz onlar ise oyunu yöneten grup, ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin.

Son olarak oyun ya da forum içerisinde komik bulduğunuz bir olayı anlatabilir misiniz?

Kadir: Memolreisin bizim hakkimizda güçlü gelecek partisini çalma beyanı 30 sayfalık bir yazı komikti 😀
Son yaşanan olay BEYAZ MELEK adlı kullanıcı kendi kendini banlatti bilgisayardan oyuna giriş yaptığıni beyan ederek😀

Fatih: Büyük mesutun prime dönemlerinde ki muhabbeti der geçerim 🤣

Teşekkürler.
Güzel röportaj olmuş devamı gelmesi dileğiyle 👏🏻👏🏻👏🏻