22. DÖNEM MECLİSTE BOŞALAN KOLTUKLAR HK.

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Yönetici
Değerli Başkan Online oyuncuları,
22. Dönem ortasında Mecliste istifalar yaşanmış olup;
-Meclis Başkanı
-İçişleri Bakanı
ve 29 Milletvekili koltuğu boşalmıştır.

Seçim ayın 9. günü olduğundan Meclis'in kitlenmesi durumu oluşmuştur.
Bu durumda Meclis Başkanı ve İçişleri Bakanı'nın seçimi bugün başlayacak olup, adaylar birazdan toplanacak, seçim bu gece başlayacaktır.
Seçim 1 gün sürecek olup, Evet ya da Hayır'da katılım sayısına bakmaksızın çoğunluk olan taraf kazanacaktır.

Meclisin işlemesi için oyun yönetimi olarak bir takım önerilerde bulunmaktayız. Milletvekili sohbet alanında bu konu tartışabilir / kalan vekiller kendi arasında karar verebilir.

Senaryo 1) MECLİS MÜDAHALESİ: ön eki ile bir yasa tasarısı göndermek ve bu yasa tasarısının hemen oylanması için 10 vekil imzası ile forumda konu açmak.
Bu yasa tasarısı içeriğinde bu dönemin olağanüstü durumlar içerdiğini ve bu yüzden atama yetkisinin tek bir sefere mahsus olarak Meclis Başkanı'na verilmesini talep etmek ve bunu oylatmak.

Senaryo 2) OYUN BAŞKANI GÖREVE: ön eki ile bir yasa tasarısı göndermek ve bu yasa tasarısının hemen oylanması için 10 vekil imzası ile forumda konu açmak.
Bu yasa tasarısı içeriğinde Mecliste sorunlar olduğunu ve atama yetkisini sadece bu dönemlik Oyun Başkanı'na MECLİS KARARI ile vermek.

Senaryolar öneri niteliğinde olup, kilitlenme durumunda neler yapılabileceği konusunda bir referans olabilir.
İyi oyunlar dileriz.

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Yönetici
"Olağanüstü durumlar olağanüstü önlemler içerir, yeter ki çözüm arayın" adlı çalışmamız :)

Hezârfen

Ziyaretçi
Dün amacımız zaten forum üzerinde kamuoyu yaratmak ve herkese açık şekilde bu konuyu tartışmaktı. Ancak açıklamamızı yayınladığımız anda konuyu kapattınız ve biz amacımıza ulaşamadık.
Ne yönetimden kayda değer bir cevap aldık ne burada özgürce konuşabildik susturulduk. Hal böyle olunca Bu durum da daha iyi bir fikiriniz var mıydı. 🙏

niko_23

Azerbaycan Turk Birligi kurucu baskanlarindan
Yasaklı Üye
Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
2 donem dinlenme kurali bu donem ichin kalktigindan. Bazi milletvekilleri gorevinden wehir valisi olsun diye istifa etmiw.
Bence oyun yonetiminin yalniwi bu.

Fettah Özdemir

🇹🇷MKP🇹🇷
Yasaklı Üye
Vatandaş
@Mahmut yöneticim benim partimin kapatılma sebebini çok iyi hatırlıyorum şimdi sizlere yazılan mesajlara bakıyorumda bende çıkıp siz masuma oynuyorsunuz gibi ithamlarla size gelebiliyormuyum

V for Vendetta

Ziyaretçi
2 donem dinlenme kurali bu donem ichin kalktigindan. Bazi milletvekilleri gorevinden wehir valisi olsun diye istifa etmiw.
Bence oyun yonetiminin yalniwi bu.
Başkanım telefonunuz da sıkıntı var.
Yazdıklarınızı okumakta güçlük çekiyoruz.

niko_23

Azerbaycan Turk Birligi kurucu baskanlarindan
Yasaklı Üye
Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Başkanım telefonunuz da sıkıntı var.
Yazdıklarınızı okumakta güçlük çekiyoruz.
Ben azerbaycandan yaziyorum. Yazdiglarim anlawilmaya bilir. Buwra bawkan ne yazdigimi anladi. 2 donem dinlenme kurali kalkti diye bazi milletvekilleri istifs etmiw

V for Vendetta

Ziyaretçi
Ben azerbaycandan yaziyorum. Yazdiglarim anlawilmaya bilir. Buwra bawkan ne yazdigimi anladi. 2 donem dinlenme kurali kalkti diye bazi milletvekilleri istifs etmiw
Özür dilerim başkanım otomatik klavye düzeltme hatası olarak algıladım

Hezârfen

Ziyaretçi
@Mahmut yöneticim benim partimin kapatılma sebebini çok iyi hatırlıyorum şimdi sizlere yazılan mesajlara bakıyorumda bende çıkıp siz masuma oynuyorsunuz gibi ithamlarla size gelebiliyormuyum
Konunun seninle alakası hiç yok. Hiç değişmeyecek misin @Fettah Özdemir sen zaten 2 gündür konuların hiç bir yerinde yoksun olayın hep odun atmak. Devam Başkanım 🙏

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Yönetici
Hiç değişmeyecekmisini farklı yere çekmeden sen açıklamamı yapayım 🙏 bizi 2 kere kaybettin sen Başkanım. Bırak 2 kere de kalsın 3.kez kaybetme saygılar 🙏
İlgili konuyu okumanızı öneririm.

Hezârfen

Ziyaretçi
İlgili konuyu okumanızı öneririm.
Elbette 🙏