Valilik Atamalari

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasanc57

Börteçine Partisi- Genel Başkanı
Vatandaş
Parti Üyesi
BÖRTECİNE
Değerli arkadaslar,

Malumunuz Yeni kurallar belirlenen yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Yeni yazılan kurallar istinaden iki gündür Oyun yönetimi ile çözemediğimiz bir konuda sizlerden fikir talep etmekteyim.

Wikide yazan kural,

- Şehir Valisi atamaları, Ayın 1. Günü 00.00 tarihinde, Yeni Oyun Dönemi öncesinde, Oyunun kapalı olduğu anda yapılır.
- Şehrinde en yüksek Başkanlık Puanına sahip, bir makama sahip olmayan oyuncu, Şehir Valisi olarak atanır.(Kişi görevi kabul etmiyorsa Ayın 1. Günü, 23.59 tarihine kadar istifa etmelidir. Bu durumda ardından gelen oyuncu Şehir Valisi olur.)

Benim sorum şu, Bir makama sahip olamayan kişi den ne anlamak lazım

Benim anladığım hiçbir makamı olmayan kişi

Oyun yönetiminin savunması; Vali olma şartlarını taşımayan kişi

Sizce hangisi dogru?

Kaan Yüksel

Türkiye Genç Doğuş Partisi
Yasaklı Üye
Vatandaş-2
Parti Üyesi
TÜRKİYE GENÇ DOĞUŞ
Değerli arkadaslar,

Malumunuz Yeni kurallar belirlenen yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Yeni yazılan kurallar istinaden iki gündür Oyun yönetimi ile çözemediğimiz bir konuda sizlerden fikir talep etmekteyim.

Wikide yazan kural,

- Şehir Valisi atamaları, Ayın 1. Günü 00.00 tarihinde, Yeni Oyun Dönemi öncesinde, Oyunun kapalı olduğu anda yapılır.
- Şehrinde en yüksek Başkanlık Puanına sahip, bir makama sahip olmayan oyuncu, Şehir Valisi olarak atanır.(Kişi görevi kabul etmiyorsa Ayın 1. Günü, 23.59 tarihine kadar istifa etmelidir. Bu durumda ardından gelen oyuncu Şehir Valisi olur.)

Benim sorum şu, Bir makama sahip olamayan kişi den ne anlamak lazım

Benim anladığım hiçbir makamı olmayan kişi

Oyun yönetiminin savunması; Vali olma şartlarını taşımayan kişi

Sizce hangisi dogru?
Bence hiçbir makamı olmayan mantığı doğru Hasan başkanım çünkü baktığımızda mevcut şehir valileri ayın birinden önceki gün görevlerinden yönetim tarafından alınıyor ve otomatikman makamsız konuma düşüyor.
ve geriye kalan Belediye Başkanı,vekiller,bakanlar,oyun başkanı ve komutanlar vs vali olabiliyor diye anlıyorum şahsen ben.
Bunlarda aynı zamanda vali olma şartlarından biri.

Ahmett EROL

Adalet ve Direniş Partisi Kurucu Başkanı
Vatandaş
Bu yıllardır böyledir şehrinde 1. Olan kişi eğerki vali olma şartlarını taşıyorsa vali olur

Şehrinde 1. Olacak ve maķamı olmayacak (mv,ordu bileşenleri,meclis bileşenleri) mevcut vali zaten 23.59 tarihiyle görevden alınıyor ve makamı olmuyor doğal şehrinde 1. Oluyor ve tekrar makam sahibi oluyor

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Yönetici
Destek üzerinden mesaj attınız yanıt verdik konuyu farklı yerlere çekmeye gerek yok.
Bir anlam karmaşası varsa düzeltir ancak beklenti ne anlamıyorum? Şehir valisi olan kişi tekrar şehir valisi olmasın, hiçbir makama sahip olmayan kişi mi olsun? Mevcut kişinin emekleri yok mu sayılsın?
Böyle saçmalık mı olur.
Ayrıca seçimden bir gün önce zaten tüm makamlar alınıyor şehir valisi koltukları boş oluyor.

-Şehir Valisi Atanma Şartları:
-Şehir Valisi olabilmeniz için o şehrin sakini olmanız ve herhangi bir makama sahip olmamanız gerekir.
-Şehir Valisi olmanız için Lise mezunu olmanız gerekmektedir.
-Şehir Valisi atanma ile göreve gelir ve Şehir Valisi Atamalarında atamanın yöntemi/şartları ve işleyişi düzenlenmiştir.

Kural ne diyor: şehir valisi olmanız için o şehrin sakini ya da herhangi bir makama sahip olmamanız gerekiyor.
Tüm şehir valileri atamalardan 1 gün önce görevden alınıyor.

Ayrıca ek olarak belediye başkanları da şehir valiliğine geçiş yapabiliyor o şehrin sakini olan bir yönetici oldugu için.

Wikide gerekli düzenlemeleri şu an yapıyoruz, eksiklikler ve hatalar olmuş olabilir; ama basit bir metin hatasından Şehir Valisi olmak adına böyle yazıyor diye emek veren kişilerin emeğini yok saymayı beklemek acı bir durum.

Son düzenleme:

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Yönetici
Kural wikide:

-Şehir Valisi olabilmeniz için o şehrin sakini ya da mevcut Şehir Yöneticilerinden birisi olmalısınız.
(Bunların dışında herhangi bir makama (Şehir Valisi ve Belediye Başkanı dışında) sahip olmamanız gerekir.)
-Şehir Valisi olmanız için Lise mezunu olmanız gerekmektedir.

olarak değiştirilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...